top of page
  • Yazarın fotoğrafıKültepe Yatırım

Vahaa, 14 milyon TL değerleme üzerinden tohum yatırım aldı


Vahaa Yatırım Haberi, Vahaa akıllı bahçe, Kültepe Yatırım

15 Mart 2021

Kültepe Yatırım 14 Milyon TL Değerlemeyle Vahaa'ya Yatırım Yaptı

Topraksız tarım ve IoT teknolojisini bir araya getirerek şehirde tarım yapmaya olanak tanıyan Vahaa, tohum yatırım turunda 14 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı.


Vahaa; akıllı sulama ve akıllı ışıklandırma gibi özelliklere ek olarak mobil uygulamayla birlikte topraksız tarım ve IoT teknolojilerine sahip akıllı bahçeler geliştiren bir girişimdir. Vahaa geleneksel tarıma göre yüzde 90’a varan su tasarrufu sağlamaktadır. Ayrıca sıfır kimyasal ve sıfır atık prensibiyle çalışan Vahaa Global Foodtech500 listesine de seçilmiştir.


Vahaa Arya Women Investment Platform ve Kültepe Yatırım A.Ş.’nin katıldığı tohum yatırım turunda yatırım almıştır.


Melek yatırımcı olarak tura katılanlar ise: Ahu Büyükkuşoğlu Serter, Ayşem Ergin, Gülçin Atalay Tunç, Hüseyin Karayağız, İbrahim Ulukaya, Kadir Orhan Arı, Leyla Spencer, Münteha Adalı ve Pınar Kavukçuoğlu’dur.


Arya Women ve Workup Girişimcilik Programı‘ndan mezun olan Vahaa yaptıkları kurumsal işbirlikleri ile kısa sürede ivmelenerek yurtdışına açılmayı hedefliyor.


Yunus Emre Boyacıoğlu, Nehir Boyacıoğlu, Orhan Çelebi ve Katia Merdinoğlu ortaklığında kurulan Vahaa’nın amacı tarım bilgisine sahip olmayan birinin bile ilk günden üretim yapabilmesini sağlayarak sürdürülebilir tarımı kitlelere yaymak.


0 görüntüleme

Comments


bottom of page