top of page
  • Yazarın fotoğrafıKültepe Yatırım

Power.dev Kültepe Yatırım'dan 2.15 Milyon $ Değerlemeyle Yatırım Aldı


PowerDev Kültepe Yatırım dan 2.15 Milyon $ Değerlemeyle Yatırım Aldı

15 Mart 2022


Power.dev Kültepe Yatırım’dan 2.15 Milyon Dolar Değerlemeyle Yatırım Aldı


2021 yılında 10 yatırım yapan Kültepe Yatırım 2022’nin ilk yatırımını Power.dev girişimine yapmıştır. Power.dev enerji sektörüne odaklanan ve birçok kaynaktan aldığı enerji piyasasındaki verileri birleştirerek analiz eden bir SaaS hizmeti sunmaktadır. Power.dev gerçek zamanlı veri akışı sağlayarak enerji alanında; proje geliştirme, batarya yatırımları ve enerji sektöründe ticari faaliyetler için iç görü sunmaktadır. Kültepe Yatırım; Power.dev girişimine 2.15 Milyon dolar değerleme ile yatırım yapmıştır.


Yatırım turunda Keiretsu Forum Türkiye, Kültepe Yatırım ortaklarından İbrahim Ulukaya ve Vedat Çavuşoğlu ile birlikte çeşitli melek yatırımcılar da yer almıştır.

Power.dev Kuzay Amerika pazarında hizmet vermeye başlamış ve 1 yıl içinde geliştirilerek yüz binin üzerinde olan enerji noktalarının gerçek zamanlı veri akışını sağlamıştır. Bu verilerle birlikte enerji alanında proje geliştiren, batarya yatırımlar yapan ve enerji sektöründe ticari faaliyet yürüten müşteriler için iç görü de sağlamaktadır.


ABD merkezli olarak 2021 Mustafa Köroğlu ve Mehmet Ötkün tarafından kurulan Power.dev, almış olduğu bu yatırımla birlikte hızla büyüyerek pazarda önemi bir yer almayı hedefliyor.


10 yıllık tarihsel veriyi toplayan Power.dev 400’ün üzerinde API ve muhtelif bağlantı yöntemleriyle günlük yüz milyonlarca satırlık data topluyor.

11 görüntüleme

Comments


bottom of page