top of page
  • Yazarın fotoğrafıKültepe Yatırım

Kültepe Yatırım WePlay Ventures'a Yatırım Yaptı


Kültepe Yatırım WePlay Ventures a yatırım yaptı

Kültepe Yatırım 2023 yılında aktif olan Kültepe Girişim Sermayesi Yatırım Fonun'daki yatırımlarını açıklamaya devam ediyor.


Kültepe Yatırım WePlay 'a yatırım yaptı. WePlay; başta Türkiye olmak üzere Doğu Avrupa, Orta Asya ve Körfez bölgesinde yer alan mobil, PC ve konsol oyun stüdyolarını hızlandırmakta ve yatırım yapmaktadır. Oyun girişimleri WePlay'e ve WePlay hızlamdırma programı olan WePlay Hub'a başvuru yapabilirler. https://www.weplayventures.com


Kültepe Yatırım olarak yapılan bu yatırım WePlay'in yaratıcı projelere ve büyüme potansiyeline olan güçlü inancımızı yansıtıyor. Dünyada oldukça popüler olan ve Türkiye'nin de bu alanda unicorn şiretler çıkarmış olması bu inancımızı daha da güçlendiriyor. WePlay de bu alandaki tecrübesini artık globale taşıyarak taçlandıracağına ve Türkiye'nin oyun alanında ki konumunu kurumsallaştıracağına inanıyoruz. Ayrıca, bu yatırımın, oyun endüstrisindeki yenilikçi girişimlere destek verme stratejilerinin bir parçası olduğunu ifade edebiliriz.


WePlay ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Kültepe Yatırım'ın ve yatırım turuna katılan diğer fonların deneyimi ve kaynaklarından yararlanarak şirketlerinin global pazardaki varlığını daha da güçlendireceklerini belirtti. Yatırımın, yeni oyun projelerini geliştirme, pazarlamayı genişletme ve uluslararası düzeyde büyüme hedeflerine ulaşma konusundaki çabalarını hızlandırmak için kullanılacağını açıkladı.


Bu yatırım, oyun endüstrisindeki yatırımların artan momentumunu gösteriyor ve Kültepe Yatırım ile WePlay'in birlikte daha büyük başarılara imza atma potansiyelini yansıtıyor.

19 görüntüleme

Comments


bottom of page