top of page
  • Yazarın fotoğrafıKültepe Yatırım

Kültepe Yatırım Juphy'e Yatırım YaptıKültepe Yatırım Juphy e yatırım yaptı

31 Aralık 2021


Kültepe Yatırım Juphy Girişimine Yatırım Yaptı


Tüm Müşteri İletişim Kanallarını Tek Bir Platformda Bir Araya Getiren Juphy:


Bir markanın kullandığı tüm müşteri iletişim ağlarını “unified inbox” ve “social customer service” adı altında tek bir platformda toplayarak, markanın müşteri destek sürecini en basit ve hızlı şekilde çözmesini hedefleyen ve bir SaaS platformu olan Juphy, APY Ventures Start-up GSYF, Galata Business Angels, Kuralkan Holding ve Keiretsu Forum Türkiye üyelerinden İdeal Finansal Teknolojiler ve Kültepe Yatırım da dahil olmak üzere yatırımcılardan 2.5 milyon dolar değerleme ile ara tur yatırımı aldı.


Juphy markaların tüm sosyal medya, email ve review kanallarına gelen mesaj, yorum ve şikayetleri tek bir platform üzerinden yönetebiliyor.


Şubat 2020’de ilk satışını gerçekleştiren, Şubat 2021’de AppSumo’da, 36 günde 176K dolar satış yapan ve bugüne kadar 51 ülkeden 1675 müşteriye ulaşan, ürününü daha çok küçük ve orta ölçekli şirketlerin kullandığı Juphy, 5 kişilik bir ekiple çalışıyor ve müşterilerinin yüzde 70’inden fazlası Amerika’da bulunuyor. Juphy aynı zamanda Nisan 2021’de yaptığı Product Hunt Lansmanında “Web Apps” ve “Communications Tool” kategorilerinde, Product Hunt tarihinin en çok yorum alan ürünü olarak seçilmiş.


Juphy kurucu ekibinden Alara Eren, şirketlere aylık ve yıllık olarak 2 farklı abonelik paketi sunduklarını ve Juphy’yi rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerinin kullanım kolaylığı, entegrasyon hızı ve sundukları platform alternatifleri olduğunu açıkladı. Eren yaptığı açıklamada; “Juphy’yi piyasaya sürdükten 7 ay sonra, Amerika’nın en büyük yazılım inceleme platformu olan G2’da, 90 müşteri destek çözümü sağlayan şirket arasından kullanımı en kolay şirket seçildik.


User Adoption & Implementation kategorisinde, Zendesk ve Freshdesk gibi pazar liderlerini dahi geçtik. APY Ventures Start-up GSYF, Keiretsu Forum Türkiye ve GBA melek yatırımcılarından aldığımız yatırımla, hedefimiz pazarlama için daha çok bütçe ayırıp Juphy’yi dünyanın önde gelen müşteri iletişim ve destek platformlarından biri haline getirmek” açıklamasında bulundu

2 görüntüleme

Comments


bottom of page