top of page
  • Yazarın fotoğrafıKültepe Yatırım

Kültepe Yatırım Doğu Karadeniz Girişim Hızlandırma Programına Katıldı
Kültepe Yatırım Doğu Karadeniz Girişim Hızlandırma Programında yer alan 12 girişimin sunum yaptığı demo day etkinliğinde yer aldı. in4startups tarafından organize edilen, kalkınma ajansı desteğiyle ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi yürütücülüğünde gerçekleştirilen etkinliğe Kültepe Yatırım Genel Sekreterimiz Abdurrahman Çam da jüri olarak yer aldı.


Hızlandırma programının detayları


Hızlandırma programı süresince, programa kabul edilen 20 girişimci, 7 farklı başlıkta eğitim aldı. Programın her haftasında bölgede girişimcilik kültürünün gelişmesi için 8 seminer düzenlendi. Program süresince 20 saat girişim analizi yapıldı. Girişim analizinde ortaya çıkan mevcut ve yeni müşteri kitlesi ile girişimciler bir araya getirildi. Girişimciler, potansiyel müşterilerle görüşme yaparken, pazardaki ihtiyaçları keşfetme, ürünlerini ve projelerini test etme ve degeri bildirimleri toplama imkanı buldu.


Programa kimyadan denizciliğe, metal sanayiden sağlık teknolojilerine, gıdadan yazılım sektörüne kadar farklı alanlarda 35 farklı mentor destek verdi. Bu sayede girişimciler toplam 54 saat mentorluk desteği aldı. Girişimciler, programın bu modülünde ürün-pazar doğrulaması, müşteri beslemesi, numune gönderimi ve satış imkanlarını da program içinde gerçekleştirmiş oldular.


Demoday’e katılan yatırım ağları


Programın son 2 haftasında ise girişimciler, sunum çalışmaları üzerine yoğunlaştı ve ön değerlendirmeye tabi tutuldu. Ön değerlendirme sonrasında demoday’e katılma hakkı elde eden 11 girişim, sunum günü etkinliğinde 10 farklı yatırımcı ve yatırım ağı’na sunum yapma fırsatı yakaladı.


17 Ağustos tarihinde gerçekleşen Demoday’e, APY’den Doğukan Çetin, Fonbulucu’dan Alperen Şarlayan, Kültepe Yatırım’dan Abdurrahman Çam, Kalyon VC’den Şeyma Çiçek, Fonkolay’dan Kenan Altun, Tarvenn’den Buğra Metin, TT Ventures’dan Bilgehan Yalçınkayalar, Melek yatırımcı Orkun Beyaz ve İrem Atay ile in4startups’tan Şerafettin Özsoy ve Ahmet Sefa Bir katıldı.

8 görüntüleme

コメント


bottom of page