top of page
  • Yazarın fotoğrafıKültepe Yatırım

Kültepe Yatırım Otonom Teslimat Şirketi Delivers AI 'a Yatırım Yaptı


Kültepe Yatırım Delivers AI girişimine yatırım yaptı

Otonom teslimat robotları ve otonom sürüş teknolojileri geliştiren Delivers AI, Kültepe Yatırım'ın fonu olan Kültepe Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'ndan yatırım aldı.


Otonom teknolojilerin otomobillerle hayatımızda yaygınlaştığı bu dönemde bu alanın daha da gelişerek geleceğin teknolojileri arasında olacağı görünmektedir. Otonom teknolojilerle teslimat robotları geliştiren Delivers AI da bu alanda Türkiye'deki en önemli girişim olup başta Avrupa ve globalde de iddialı bir şirkettir.


Delivers AI, otonom teknoloji destekli teslimat robotları geliştiren bir teknoloji şirketi olarak Kültepe GSYF'den yatırım aldı. Bu yatırım, şirketin otonom teslimat teknolojilerini daha da geliştirmesine ve pazar payını genişletmesine olanak sağlayacak.


Kültepe Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ulukaya "Girişim, otonom teslimat robotları konusundaki benzersiz yaklaşımı ve sağlam teknolojik temeli ile dikkat çekiyor. Bu yatırım, şirketin büyüme potansiyelini destekleyecek ve otonom teslimat teknolojilerinin günlük hayata daha fazla entegre olmasına katkı sağlayacaktır." dedi.


Girişim, otonom teslimat robotları aracılığıyla güvenli, hızlı ve etkili bir şekilde paket teslimatı yapmayı amaçlamaktadır. Şirketin geliştirdiği robotlar, zor koşullarda bile güvenilir bir şekilde çalışabilme kapasitesine sahip.


Yemek ve market alışverişlerinin teslimatını gerçekleştiren Delivers AI geçtiğimiz yıl merkezini Birleşik Krallığa taşımıştı. Şirket geliştirdiği araçlarla yemek siparişi platformlarına, marketlere ve restoranlara hizmet veriyor. Delivers AI geliştirdiği bu teknoloji ile yerel teslimatın daha hızlı ve uygun maliyetli olmasını hedefliyor. Arka planda otonom teknolojilere de odaklanan girişim 2024 yılı için 250 adet robot ile ağını genişletecek.


Delivers AI geliştirdiği robotu Madrid sokaklarındaki videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.Delivers AI ile ilgili Webrazzi'de çıkan haberler için tıklayınız.

44 görüntüleme

Comments


bottom of page