top of page
Hakkımızda

Kültepe Yatırım, kurucularının gücü, tecrübesi ve geniş ağı ile Anadolu'dan Türkiye'ye ve Globale uzanan Startup şirketlere yatırım yapmaktadır.

Teknoloji odaklı, hızlı büyüyen / büyümesine devam eden sektör ayrımı olmaksızın tohum ve tohum sonrası girişimleri finanse eden 100 milyon TL büyüklüğünde bir girişim sermayesi yatırım fonudur.

Biz Kimiz

Kayserili iş insanları ve sanayiciler tarafından teknoloji odaklı yatırımlar yapma vizyonu ile kurulan bir girişim sermayesi yatırım fonuyuz.

Gelişen son teknolojileri takip etmeyi seven, bu teknolojilere gerektiğinde müşteri olan, ticari mentorluk ve yatırım yapan bir ekibiz. Sanayi ve ticaret tecrübemizle hem girişimlere destek oluyoruz hem de  fon yatırımcılarımıza yeni teknoloji girişimlerine yatırım fırsatı sunuyoruz.

Kültepe Yatırım logo görseli

Kültepe Yatırım A.Ş.

İstanbul portföy Kültepe Yatırım

İstanbul Portföy Yönetimi A.Ş

Kültepe Girişim Sermayesi Yatırım Fonu SPK onaylı bir yatırım fonu olup İstanbul Portföy Yönetimi A.Ş. ve Kültepe Yatırım A.Ş. iş birliğinde kurulmuştur.

Kültepe Yatırım

Kültepe Yatırım 2019 yılında Kayserili 20 sanayici ve iş insanı tarafından tohum öncesi ve tohum aşamasında olan teknoloji odaklı ve sürdürülebilir Startup girişimlere yatırım yapmak amacıyla Kayseri'de kurulmuştur. Farklı sektörlerden 12 girişime yatırım yaparak ardından Kültepe Girişim Sermayesi Yatırım Fonunu hayata geçirmiştir.

Kültepe Yatırım bünyesinde bulunan her biri kendi sektöründe öncü yatırımcılar, mevcut bilgi ve tecrübe birikimlerini, yatırımcısı olacakları projelere mentorluk, danışmalık ve lider yatırımcılık yaparak aktararak, projelerin ve girişimcilerin gelişmesini sağlamayı hedeflemektedir. Tüm bu süreçler esnasında yatırımcılar ayrıca profosyonel ve ticari ilişkileri sayesinde, girişimlerin ticari başarıya ulaşmalarını kolaylaştırmak ve hızlandırmak için çaba sarf ederler.

Kültepe Yatırım, özellikle erken safha girişimlerin, girişimcisinin potansiyeli ve enerjisi, fikrin özgünlüğü ve farklılığı, girişimin ticarileşme potansiyeli ve gelecekte elde edeceği potansiyel kriterleri ile değerlendirir.

bottom of page