Portföy şirketlerimizden olan ve akıllı tarım teknolojilerine odaklanan Vahaa, 3.5 milyon dolar değerlemesiyle yeni yatırım aldı.

Tohum yatırım turunu Mart 2021 tarihinde 2 milyon dolar değerlemeyle Arya Kadın Yatırım Platformu ve Kültepe Yatırım’dan alan Vahaa, yaptığı önemli iş birlikleri ve yeni geliştirdiği ürün ile önemli mesafe katti. Tohum yatırım turunu kapatmasının ardından 1 yıl içerisinde yeni yatırım turunu da kapattı. Akıllı tarım teknolojilerine odaklanan Vahaa, 3.5 milyon dolar değerlemeyle yatırım aldı.

Vahaa aldığı yeni yatırım ile global açılım çalışmalarını hızlandırmayı, ekip büyütmeyi ve yeni ürün çalışmalarını sürdürmeyi planlıyor.

Arya Kadın Yatırım Platformu ve Kültepe Yatırım’ın da devam yatırımlarıyla katıldığı bu turda birçok melek yatırımcı dahil oldu.

Yunus Emre Boyacıoğlu, Nehir Boyacıoğlu ve Orhan Çelebi tarafından 2019 yılında kurulan girişim, 2020 yılında Workup programına katıldı. 2021 yılında Gebze Teknik Üniversitesi ile yapılan Üniversite – Sanayi iş birliği ve Karel Elektronik ile yapılan stratejik ortaklık ile, IoT teknolojisi ve hidroponik yetiştirme yöntemlerini buluşturan yeni ürünleri Vahaa Smart Garden’ın tasarım, üretim ve test süreçlerini tamamladı.

 

Webrazzi Haberi

EGirişim Haberi