Proje Açıklaması

İbrahim Ulukaya (Yönetim Kurulu Başkanı)

İbrahim Ulukaya

3 kuşaktır halı sektöründe faaliyet gösteren Ulukaya grup firmasında 2003 yılından itibaren Yönetim Kurulu başkanı olarak görev yapmaktadır. Bu dönem içinde aynı grup bünyesinde yer alan gıda, enerji ve inşaat alanındaki projelerini geliştirmektedir.

Yatırım için ilgilendiği sektörler: Sağlık teknolojileri, biyoteknoloji, yenilenebilir enerji ve bilişim teknolojileridir.

2018 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığına başvurularak Bireysel Katılım Yatırımcı lisansı alınıp lisanslı melek yatırımcı olunmuştur.

Yenilenebilir enerji, biyoteknoloji, yapay zekâ ve finansal teknolojiler alanında girişimcileri değerlendirerek, bu yatırımların dördünde lider yatırımcı olarak aktif görev üstlenilmiştir.

Ayrıca mentorluk ve melek yatırımcılık eğitimlerini tamamlayarak birçok iş fikri ve şirket sahibi girişimcilere ticarileşme konularında mentorluk desteği verilmiştir. Teknoloji odaklı girişimlerin fikir aşamasından, ölçeklenerek kurumsallaşma safhasına kadar tüm aşamalardaki ihtiyaçlarının karşılanması gayretinde bulunulmaktadır.
Girişimcilerin hem ihracat kapasitelerini artırmalarına destek olmak hem de büyüme aşaması fon ihtiyaçlarını karşılamalarına destek olmak ve iş birlikleri geliştirme için yurtdışı programlarına katılarak gelişmiş girişimcilik ekosistemine sahip ülkeler ziyaret etmektedir.  

Ana uzmanlık alanları; finansal planlama, yatırım analizi, süreç yönetimi ve stratejik planlama stratejileridir. Türkiye’deki küçük veya aile şirketlerinin büyüme süreçlerinin doğru ve etkin yönetimi ile şirket ortaklarının finansal okuryazarlık düzeylerinin arttırılması iş hayatındaki ilgi alanlarıdır.

Hobileri arasında profesyonel atla engelli atlama, kayak ve doğa yürüyüşü yer almaktadır. Fenerbahçe aşığı ve Fenerbahçe kongre üyesidir. Ayrıca ERBAN Melek Yatırım Ağı üyesidir. 1980 doğumlu olan İbrahim Ulukaya Erciyes Üniversitesi Bilgisayar Bölümünde eğitimini tamamlamıştır.