Proje Açıklaması

Fatih Şahin

Fatih Şahin

İş yaşamına 1996 yılında www.ipekbilgisayar.com.tr firmasında kurucu ortak olarak başladı.

2006 yılında Kayseri’de Sıvı karbondioksit üreten Megaş Madencilik Endüstriyel gazlar a.ş. firmasın kuruluşunda kurucu ortak ve yönetim kurulu üyesi.

2006 yılında kurulmuş olan ve bu alanda ilk yurtdışı yatırım almış olan www.biletall.com (biletal iç ve dış ticaret a.ş.) firmasında kurucu ortaklarından ve yönetim kurulu üyesi ve CFO görevindedir.

2012 yılında Erciyes Teknopark bünyesinde Şahıs firması İpekyolu Yazılım firmasını kurmuş ve halen teknopark bünyesinde faaliyetlerine devam etmektedir.

2014 ve 2015 yıllarında kurulan  5 MW Güneş enerjisi tesisleri olan Entar 6 Enerji Ltd.Şti. ve Aziziye Enerji a.ş. firmalarında kurucu ortak ve yönetim kurulu üyesidir.

2014 yılında Elma tarımı yapmak amacı ile 460 dönüm arazi üzerine kurulmuş olan Mese tarım işletmeleri a.ş de kurucu ortak olmuştur.

Bu firmalar sektör lideri olarak faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Sosyal sorumluluk projesi olarak www.projeokul.org projesini hayata geçirerek Türkiye genelinde 55.000 ilk ve orta öğretim okulları için okullara gerekli ihtiyaç taleplerini iletebilecekleri bir ekip oluşturmak amacı ile    www.projeokul.org web ve app hizmete alınmıştır.

2015 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığına başvurularak Bireysel Katılım Yatırımcı lisansı alınıp lisanslı melek yatırımcı olunmuştur.

ERBAN Melek Yatırım Ağı üyesidir.

Yatırımcı

tevfik gemici