Proje Açıklaması

Alper Tuna Elmacı

Alper Tuna Elmacı

1982 yılında Kayseri / Yahyalı da doğmuştur. İlkokul eğitimini Arif Eminoğlu İlkokulu, orta okul ve liseyide Özel Ufuk Lisesi’ nde tamamlamıştır. 2005 yılında Başkent Üniversitesi, Uluslararası Ticaret Bölümünden mezun olduktan sonra, dil ve ekonomi eğitimi için California State University’ de eğitimini tamamlamıştır.

Eğitim hayatından sonra vatani görevini Tekirdağ / Çerkezköy’ de icra ettikten sonra aile şirketi olan Elmacı Madencilik A. Ş. ‘ de sırasıyla genel müdür yardımcılığı, yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevlerini icra ettikten sonra CEO olarak firmadaki görevine devam etmektedir.

Sivil toplum kuruluşlarında TOBB Genç Girişimciler Kurulu Kayseri Şube Başkan Yardımcılığı, Kayseri Ticaret Odası Hesapları İnceleme Komisyon Başkanlığı görevlerini üstlenmiş olup halen Kayseri Ticaret Odası meclis üyeliği, TOBB genel kurul delegeliği, Müsiad Kayseri Şube yönetim kurulu üyeliklerini devam ettirmektedir.

ERBAN Melek Yatırım Ağına üye lisanslı bir melek yatırımcı olan Alper Tuna Elmacı’ nın; Elmacı Madencilik A. Ş., Kültepe Yatırım A.Ş., Scalex Venture, ve Prasoft Yazılım firmalarında ortaklıkları bulunaktadır.

Yatırımcı

tevfik gemici