Proje Açıklaması

Abdülhakim Coşkun (Yönetim Kurulu Üyesi)

1967 yılında Kayseri’de doğdu. 1985 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde başlayan hekimlik hayatında aynı üniversitede 1992 yılında mezuniyeti sonrası Radyoloji Anabilim dalında araştırma görevlisi, 1997 yılında uzman ve öğretim görevlisi, 2008 yılında Radyoloji profesörü oldu.
Uzmanlık sonrası yaklaşık 1,5 yıl Harvard ve Kaliforniya (San Francisco) Üniversitelerinde Çocuk Radyolojisi ve Çocuk Nöroradyolojisi eğitimi aldı. Erciyes Üniversitesi bünyesinde Çocuk Radyolojisi bölümünü ve Tıbbi Görüntüleme Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezini kurdu. Tıbbi Görüntüleme cihazlarının ülkemizde üretimi konusunda çalışmaktadır. Erciyes Üniversitesi hastanelerinde dört yıl süreyle Başhekim yardımcılığı ve Radyoloji Anabilim dalı başkanlığında bulundu. Türk Radyoloji Derneği, Pediatrik Radyoloji Çalışma Gurubu sekreterliği ve başkanlığında bulundu. Sağlık Bakanlığı tarafından Çocuk Radyolojisi Uzmanı unvanı verildi.

Ulusal ve uluslararası her birinde ellinin üzerinde bilimsel yayın ve kırkın üzerinde davetli konuşma yapmıştır. Halen devam etmekte olan görevleri; Türk Radyoloji Derneği Başkanlığı, Çocuk Radyolojisi Derneği Başkanlığı, Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcılığı, Erciyes Teknopark Yönetim Kurulu Başkanlığı, Çocuk Radyoloji Bilimdalı Başkanlığıdır. Erciyes Üniversitesinde Araştırma Merkezlerini koordine etmektedir.

İnovasyon ve teknolojiye özel ilgi göstermekte olup Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından verilmiş “Melek Yatırımcı” sertifikası mevcuttur. 2021 itibariyle 7 girişime yatırımı bulunmaktadır. Türkiye’nin ilk kitlesel fonlama platformu fonbulucu yönetim kurulu üyesi, Anadolu’nun ilk girişim sermayesi şirketi Kültepe Yatırım’ın ortağı ve yönetim kurulu üyesi ve Erciyes Teknopark eski yönetim kurulu başkanıdır.

Yatırımcı

tevfik gemici